Plavání v přírodě

Plavání v otevřené vodě

Plavání v otevřené vodě je stále populárnější. Možná si myslíte, že jsou bláznivé a nebezpečné, ale je to jinak. Plavání v otevřené vodě, zejména v chladné vodě, je pro vaše tělo velmi prospěšné. Posiluje váš imunitní systém. Má protizánětlivý účinek a zlepšuje krevní oběh. Kromě toho vede k zvýšené produkci endorfinů, adrenalinu a serotoninu. Zkrátka, plavání v (chladné) otevřené vodě je pro vaše tělo prospěšné a má zásadní přínosy pro vaše celkové blaho. Je snadné kombinovat plavání v otevřené vodě s Wim Hofovou metodou, protože vystavení se chladu je jedním ze tří pilířů metody.

Co potřebujete vědět, než se vydáte do otevřené vody

Plavání v otevřené vodě je vzrušující a fyzicky náročnější než plavání v bazénu. Pokud se cítíte úzkostně, zkuste si udělat nějaké cviky na úzkost, a pak to prostě jděte. Když překonáte svůj strach, vaše vůle se automaticky zvýší. Plavání v otevřené vodě vám dává ohromující pocit svobody. I malý ponor vám pomůže zlepšit váš imunitní systém. Chcete-li zvýšit benefity, použijte Wim Hofovu metodu k tréninku.

Plavání na dlouhé vzdálenosti v otevřené vodě

Abyste si vybudovali sílu a vytrvalost svého těla, začněte plavat na dlouhé vzdálenosti. Pokud chcete plavat na dlouhé vzdálenosti, je třeba věnovat pozornost několika věcem. Před startem je nutné provést řádné rozcvičení. Čím chladnější je voda, tím delší musí být vaše rozcvička. Dobrým tréninkem před otevřeným vodním plaváním je plavání v bazénu. V bazénu jste obvykle uvolněnější a máte tendenci praktikovat lepší plaveckou techniku. Čím lépe jste připraveni, tím snazší je plavat v otevřené vodě v klidu.

Postupujte pomalu

Praxe dělá mistra. Je důležité postupně zvyšovat vzdálenost. Když to uděláte, budete se cítit silnější a méně úzkostní na konci dne i při jiných činnostech a dost možná si techniku minikrůčků přenesete i do jiných aktivit. Překročení vašich limitů bude mít opačný efekt. Navíc je postupné zvyšování vzdálenosti lepší pro rozvoj vytrvalosti. To proto, že studená voda způsobuje přirozenou stresovou reakci v těle, se kterou se musíte postupně naučit vyrovnávat. Obvykle stresová reakce zmizí, pokud se zaměříte na svůj dech. Takže se připravte na to, co přijde, věnujte pozornost svému dechu při plavání, a delší vzdálenosti budou na dosah.

Připravte se

Je nutné se připravit, než se vydáte na vodu. Zvláště pokud se chystáte poprvé plavat v otevřené vodě, je dobré mít s sebou někoho nebo požádat někoho, aby vás sledoval z břehu. Také doporučuji plaveckou bóji, pokud se chystáte plavat v otevřené vodě. Ať už plavete jakkoli dobře, nehody se mohou nečekaně stát. V zimě byste si měli přinést dobře polstrované oblečení, abyste se po plavání ohřáli.

Zažijte zimu

Časté vystavení chladu je spojeno s několika zdravotními benefity. Existuje vědecký důkaz, že vystavení chladu urychluje metabolismus. Navíc existuje také důkaz, že vystavení chladu snižuje zánět, otoky a bolesti svalů. To je důvod, proč mnoho profesionálních sportovců používá ledové lázně jako prostředek k urychlení zotavení po fyzickém cvičení. Lidé s autoimunitními chorobami také používají vystavení chladu ke zmírnění příznaků. Jak vidíte