Chlad je lék

Proč chlad?

Možná jste si všimli, že se během teplých dnů cítíte vyčerpaní naopak když je venku chladno, vaše tělo musí pracovat více, což vede ke zvýšené produkci endorfinů. Více endorfinů v těle vám dodá klidnější mysl a zároveň sníží stres. Chlad vám může pomoci získat více energie a zvýšit koncentraci. To může být také jeden z důvodů, proč jsou lidé v chladných zemích, jako je Finsko, Norsko, Island a Švédsko, spokojenější než lidé v zemích s teplejším podnebím. V horkých klimatických podmínkách nebo v horkých letních dnech může být obtížné se soustředit a mít dostatek energie. Teplo odčerpává z vašeho těla mnoho energie. Na tohle vám pomůže studená sprcha ráno. Pomáhá vám cítit se lépe, zvýšit vaši energetickou hladinu a zvýšit vaši vůli.

Cvičení v chladném počasí

Když je venku chladno, pravděpodobně se vám nebude chtít cvičit venku. Ale cvičení v chladném počasí má mnoho fyzických a emočních benefitů. Kromě toho mnoho výzkumů ukázalo, že vaše tělo může v nižších teplotách trénovat intenzivněji a rychleji. Protože chlad vám umožňuje zvýšit rychlost a sílu, znamená to také, že spálíte více kalorií. To je další dobrý důvod, proč byste měli cvičit v chladném počasí! Takže si rozhodně nenechte ujít venkovní cvičení v zimě. I v létě je lepší cvičit brzy ráno, těsně předtím, než se slunce vynoří a ohřeje den. Při extrémním horku může být dokonce nebezpečné intenzivně cvičit.

Přijměte chlad

V posledních letech si chladová terapie a vystavování chladu získala velkou popularitu, protože je spojené s mnoha zdravotními benefity. Kromě vskvělé nálady je také spojena s mnoha fyzickými benefity. Vystavování vašeho těla chladu snižuje zánět, otoky, vysoký krevní tlak a zmírňuje příznaky způsobené autoimunitními chorobami. Navíc je chladová terapie spojena se zlepšenou kvalitou spánku, větší koncentrací a dokonce i zlepšenou imunitní odpovědí. Protože celotělová chladová terapie (jako je kryoterapie) je drahá a není široce dostupná, je WHM lepší volbou. Wim Hof Method je přístupný pro každého a nabízí cenově dostupnou alternativu. Můžete praktikovat Wim Hof Method v pohodlí vašeho domova tím, že si dáte studenou sprchu a budete denně cvičit dechové cviky.

Chladová terapie s Wim Hof Method

Wim Hof Method je silná metoda vytvořená Icemanem Wim Hofem. Ve své metodě nás Wim učí, jak můžete vědomě ovlivnit své vlastní tělo. Metoda je postavena na třech pilířích. Kromě vystavení se chladu tvoří dechové cviky a práce s myslí zbytek základu. Pokud tyto tři pilíře kombinujete, zažijete zdravotní opravdu veliké zlepšení v mnoha ohledech! Začnete s dechovými cviky a meditací a poté se postupně vystavujete nízkým teplotám tím, třeba že si dáte studenou sprchu. Během několika týdnů budete jistě pociťovat více energie, lepší zvládání stresu a větší vůli. Můžete začít svou cestu dnes tím, že přihlaste na naše kurzy.